تبلیغات
صاعقه - همکاری "ریگی" با سیا فاش شد
وَ قاتلوهم حتّی لا تکون الفتنه (جنگ جنگ تا رفع کل فتنه)

همکاری "ریگی" با سیا فاش شد

جمعه 7 اسفند 1388 04:43 ب.ظ

نویسنده : کفتر چاهی

روزنامه آمریکایی "کریسچن ساینس مانیتور" در شماره روز چهارشنبه خود به نقل از شبکه خبری "ای بی سی" نوشت: چندین رسانه گروهی جهان از همکاری های سیا و دیگر دستگاههای جاسوسی با عبدالمالک ریگی گزارش هایی را مخابره کرده اند.

شبکه خبری "ای بی سی " در آوریل سال 2007 گزارش داد که جندالله ( گروهک تروریستی ریگی ) به طور مخفیانه از سال 2005 تاکنون از سوی "سیا" مورد تشویق و حمایت قرار گرفته و مشورت های لازم به این گروه داده می شده است

See full size image

عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله

این شبکه خبری به نقل از مقام های آمریکایی افزود:" روابط آمریکا با جندالله به گونه ای بوده است که واشنگتن هیچگونه تامین مالی که مستلزم فرمان رسمی رئیس جمهور است به عمل نمی آورده است ."

مقام های آمریکایی به نقل از "منابع قبیله ای " اعلام کردند که " پول مورد نیاز جندالله توسط برادر کوچکتر وی و به وسیله ایرانیان تبعیدی که با با اروپاییها و کشورهای خلیج فارس ارتباطاتی دارند تامین می شده است."

این روزنامه نوشت: نام این گروه در میان فهرست 45 گروهی که توسط وزارت امور خارجه آمریکا از آنها به عنوان سازمان های تروریستی خارجی ذکر شده نیامده است.

کریسچن ساینس مانیتور افزود: عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی "الجزیره" گفته بود :" یک ژنرال آمریکایی در سال 2004 برای ملاقات با ریگی به اسلام آباد آمد. این ژنرال آمریکایی به وی گفت که عملیات خود را فراتر از مرز سیستان و بلوچستان و حتی به تهران گسترش دهد. مالک در پاسخ به این ژنرال گفت: اگر شما به من پول و تجهیزات کافی بدهید، ما می توانیم این عملیات را انجام دهیم."
 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -حماسه حضور