تبلیغات
صاعقه - عصبیت رسانه CIA از مختارنامه
وَ قاتلوهم حتّی لا تکون الفتنه (جنگ جنگ تا رفع کل فتنه)

عصبیت رسانه CIA از مختارنامه

سه شنبه 14 دی 1389 12:29 ب.ظ

نویسنده : کفتر چاهی

عصبیت رسانه CIA از 'مختارنامه'

سریال 'مختارنامه' که از تلویزیون ایران برای مخاطبان فارسی زبان و برخی شبکه های خارجی برای سایر زبان ها پخش می شود به شدت موجب رنجش خاطر عناصر ضدانقلاب و ضد دین شده است.

به گزارش مشرق، «خبرنامه دانشجویان ایران» نوشت: این روزها آغاز حملات بیشمار رسانه‌های ضدانقلاب فارسی زبان به این سریال زیاد است. تا جایی که این رسانه های عموما ضددین برای جلب نظر مخاطب مجبور شده اند ادبیاتشان را به سمت دیگر تغییر دهند.
بر این اساس "رادیو فردا" که رسما متعلق به سازمان سیا (CIA) امریکا است در گزارشی پروژه تخریب مختارنامه را کلید زد.
این رسانه‌ی ضدانقلاب به نقل از همتای عرب زبان خود ادعاهایی خنده دار علیه مختارنامه مطرح کرده و می نویسد: پخش سریال مختارنامه در ایران با واکنش روحانیون دانشگاه الازهر مصر روبرو شده است. به گزارش روزنامه عربی الشرق الاوسط، روحانیون الازهر مصر از مقامات ایرانی خواسته اند تا از پخش این سریال جلوگیری کنند.
پیش از اعتراض علمای مصری به پخش سریال مختارنامه از تلویزیون ایران، پایگاه رسمی اطلاع رسانی اهل سنت-سنی آنلاین- به انتقاد از صحنه هایی از این سریال پرداخته و نوشته است که در این سریال به صحابه پیامبر و از جمله به عبدالله بن زبیر توهین شده است. این مسئله یکی از دلایلی است که واکنش علمای الازهر مصر را به این سریال تلویزیونی برانگیخته است.
رادیو فردا ادامه می دهد: از سوی دیگر برخی از سایت ها در ایران از جمله روزنامه کیهان تهران به نقل از مولوی عبدالحمید- امام جمعه اهل سنت زاهدان- نوشت که دیدن این سریال برای زنان مطلقا حرام است. اما در ساعت پخش این سریال مردان می توانند برنامه های دیگر صدا و سیما را مشاهده کنند. این نقل قول البته از سوی پایگاه خبری اهل سنت ایران تکذیب شده است.
حاج حسن امینی، یکی از علمای اهل سنت کرد در ایران درباره این سریال به رادیو فردا می گوید که تماس های زیادی از سوی اهل سنت با او گرفته می شود که نسبت به بعضی از صحنه های این سریال معترضند.
رادوی سیا به نقل از وی می افزاید «بنده به عنوان یکی از روحانیون اهل تسنن، این کار را محکوم می کنم. این را ضد برابری و برادری می دانم.
رادیو فردا در پایان با ناراحتی خاصی می نویسد: چند سالی است که جمهوری اسلامی سرمایه گذاری هنگفتی را در حوزه محصولات مذهبی- تاریخی، پی ریزی کرده است که به نظر می رسد علاوه بر پوشش داخلی، جذب مخاطبان و بینندگان عرب منطقه هم از مهمترین سیاست های ایران در این زمینه است.

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -حماسه حضور