تبلیغات
صاعقه - قدرت نرم ایران؛ تأکید بر استفاده از قدرت رسانه و فضای سایبر
وَ قاتلوهم حتّی لا تکون الفتنه (جنگ جنگ تا رفع کل فتنه)

قدرت نرم ایران؛ تأکید بر استفاده از قدرت رسانه و فضای سایبر

پنجشنبه 29 مهر 1389 10:12 ق.ظ

نویسنده : کفتر چاهی

سفر دکتر احمدی نژاد به لبنان و استقبال کم نظیر مردم این کشور از رئیس دولت کشور دیگر نشان دهنده عمق نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران در بین افکار عمومی این کشور دارد.

در این میان نمی‌توان جایگاه دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران که توسط رئیس دولت ارائه می‌شود را مورد توجه قرار نداد. رویکرد دکتر احمدی نژاد در دیپلماسی عمومی در کشورهای گوناگون و سازمان‌های بین‌المللی، بر پایه ظلم ستیزی، دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم بوده و این موضوع مورد توجه ملت‌های مظلوم و حکومت‌های مستقل قرار گرفته است.

در حقیقت می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران در حال بسط و گسترش قدرت نرم خود در فضای پیرامونی حوزه نفوذ و عمق استراتژیکش می‌باشد و انتظار می‌رود جمهوری اسلامی ایران در این روند، سیر صعودی خود را ادامه داده و در سال‌های آینده، موقعیت بسیار بهتری را در حوزه دیپلماسی عمومی پیش رو داشته باشد.

البته مسئولین و فعالان رسانه‌ای نباید از قابلیت‌ها و تکنیک‌هایی که در دیپلماسی رسانه‌ای (Media Diplomacy) و به خصوص سایبر دیپلماسی (Cyber Diplomacy)، برای ترویج و تقویت نگرش جمهوری اسلامی در مسائل گوناگون بین‌المللی وجود دارد غافل شوند.

مطالب مرتبط
- پیامک‌های الجزیره هنگام سخنرانی احمدی‌نژاد در لبنان. +
- اینجا لبنان است؛ طنین صدای امام روح الله و رایحه خوش امام خامنه‌ای. +
- هافینگتون‌پست: احمدی‌نژاد "قدرت نرم " را در لبنان به كار برد. +
- چهره تاریخی لبنان عوض شد. +
- عکس/ بازتاب سفر احمدی‌نژاد به بیروت درمطبوعات لبنان و اسراییل. +
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -حماسه حضور