تبلیغات
صاعقه - جام جهانی و تبلیغ جادوگری در سیما
وَ قاتلوهم حتّی لا تکون الفتنه (جنگ جنگ تا رفع کل فتنه)

جام جهانی و تبلیغ جادوگری در سیما

پنجشنبه 3 تیر 1389 11:33 ق.ظ

نویسنده : کفتر چاهی
متأسفانه در روزهای اخیر که تب و تاب جام جهانی در جهان بالا رفته است، برخی برنامه‏های سیما ناخواسته در حال رواج خرافات است.

به گزارش خبرگزاری ابنا ، در حالی که تب فوتبال در جامعه بالا رفته است و صدا و سیما نیز با زحمات شبانه‏روزی در پی پوشش این مسابقات و کسب رضایت‏مندی مردم است؛ متاسفانه برخی گزارش‏های نابه‏جای رسانه‏ی ملی موجب تبلیغ خرافات در اذهان مردم ـ بخصوص نوجوانان ـ می‏شود.

در این گزارش‏ها که آخرین آن در بخش خبری ساعت 14 امروز چهارشنبه‏ی شبکه اول سیما ـ از سوی خبرنگار واحد مرکزی خبر در فرانسه ـ پخش شد، تصاویر و سخنان جادوگران آفریقایی پخش می‏شود و بر پیش‏بینی آنان صحه گذاشته می‏شود. در گزارش اخیر، ضمن نشان دادن یک جادوگر سیاهپوست و نیز اعمال خرافی وی که چند سنگ و صدف را روی صفحه‏ای می‏ریخت سخنان وی ترجمه شد که: «این اشیاء به من می‏گویند که تیم آفریقای جنوبی بر تیم فرانسه پیروز می‏شود»!!

همچنین برخی مجریان تلویزیون و گزارشگران، از پیش‏بینی جادوگران درباره‏ی قهرمان مسابقات سخن می‏گویند ؛ و حتی اعلام می‏شود که این جادوگران مشتریان زیادی از بین مربیان و بازیکنان جام جهانی دارند!

این در حالی است که جادوگری از شدیدترین اعمال خلاف شرع است که در اسلام بالاترین مجازات را دارد و تبلیغ خواسته یا ناخواسته‏ی آن نیز عملی مذموم است.

علاوه بر اینکه متأسفانه در چند سال اخیر، جامعه ما مشکلات زیادی از رواج خرافه، رمالی، و فرقه‏های منحرف متحمل گردیده است؛ و اینک با پخش این گزارش‏های بی‏دقت که بیشترین بیننده‏ی آن را جوانان و نوجوانان عاشق فوتبال تشکیل می‏دهند، در واقع آب به آسیاب این شیادان ریخته می‏شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -حماسه حضور